agiz dis ve cene cerrahisi 770x400 - Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Tedavi Hizmetleri

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Tedavi Hizmetleri

Ağız diş ve çene cerrahisi, diş ve çene bölgelerindeki rahatsızlıkların tanısı, tedavisi üzerine çalışır. Cerrahi operasyonları da içerisine alır. Ağız, diş ve çene cerrahisinin yapacağı tedavilerde lokal anestezi, genel anestezi, sedasyon altında ameliyat işlemleri yapılır. Yapılan operasyonlarla kimi zaman protez, ortodontik tedavi öncesi dokular hazırlanır. Genel ve ayrıntılı bir işlem olduğu için ağız, diş ve çene cerrahisi tedavileri bugün pek çok devlet hastanesinde ve özel poliklinikte yapılamamaktadır. Özellikle 20’lik diş çekimleri gibi özel operasyonlar hastalar için büyük bir probleme dönüşmekte, tedavi olacak klinik bulamamaktadırlar. Merkezimiz Mersinlilerin bu ihtiyacını karşılamak adına gerekli doktor ve ekipmanları bünyesinde barındırmaktadır. Böylece ağız, diş, çene rahatsızlıklarına kolaylıkla çözüm bulunmakta, teşhis ve tedavi işlemleri uygulanmaktadır.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Altında Yapılan Tedaviler

Polikliniğimizde çene eklemi ağrılarının, diş gıcırdatma probleminin, çene kütlemesinin, çene ekleminden ses gelmesinin ve daha birçok rahatsızlığın teşhisi ve cerrahi tedavisi yapılmaktadır. Yapılan uygulamalar ile dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin bütün rahatsızlıkları çözüme kavuşturulmaktadır. Ağız diş ve çene cerrahisi altında merkezimizde yapılan tedaviler şunlardır:

  • Diş çekimleri,
  • Çene kırıkları,
  • Çene eklem hastalıkları,
  • Gömük dişler,
  • 20 yaş dişleri,
  • Lazerli diş tedavisi,
  • Dijital diş anestezisi.

Profesyonel ve Güvenilir Mersin Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız diş ve çene cerrahisi uygulamaları ağız içerisindeki yanak, damak, dil, dudak kaslar gibi yumuşak dokular ile dişler, kemikler gibi sert dokulardaki bütün oluşumların tedavisini içerir. Aynı şekilde yüz çene bölgesinde ortaya çıkan enfeksiyonların tedavisi de ağız diş ve çene cerrahisi bölümümüzde yapılır. Ağızdaki eksik dişlerin tamamlanması için uygulanan implant tedavileri de doktorlarımız tarafından güvenle yerine getirilir.