endodonti 770x400 - Endodonti

Endodonti

Endodonti Tedavisi

Ağız ve diş rahatsızlıkları arasında dişin sinirlerinden kaynaklı olanlar büyük çoğunluktadır. Eğer bir diş rahatsızlığı dişin sinirlerine ulaşmışsa o dişi ağızda tutmanın ve tekrar işlevsel hale getirmenin en sağlıklı yolu endodontitedavisidir. Bir diğer adıyla kanal tedavisidir. Özellikle tedavi edilmemiş çürük diler zamanla aşınır ve çürükler diş köklerine ulaşır. Bunun belirtileri en ufak sert darbeden kişinin ağrı duymasıdır. Çünkü zamanla o nokta enfeksiyon da kapar. Kendisine dokundurmaz hale gelir. Sıcak veya soğuk yiyecek, içeceklere karşı aşırı duyarlılık oluşur. Çiğneme sırasında ağrı meydana gelir. Endodonti tedavisi ile diş, kök ucuna kadar çıkarılıp enfeksiyonlu alan temizlenir. Kök ucundan başlanarak dolgu ile doldurulur ve diş çene kemiğiyle ilişkisi sağlıklı biçimde devam ettirilir.

Endodonti Tedavisinin Gerekli Olduğu Durumlar

Endodonti tedavisi, diş hekiminin gerekli gördüğü durumlarda uygulanır ve gerekli olduğu başlıca durumlar şunlardır:

Eğer endodonti tedavisi,doğru tedavi yöntemiyle sağlıklı bir operasyon yapılırsa tedavisi yapılan diş uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Bütün ağız fonksiyonlarını rahatça yerine getirir. Merkezimizde diş problemlerinin teşhisi bütün teknolojik yöntemler ve testlerden geçirilerek yapılmakta, endodonti tedavisi gerekli görüldüğü taktirde de en sağlıklı biçimde tedavi teknikleri uygulanmaktadır.

Endodonti Tedavisinin Uygulanması Endodonti

tedavisi anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Bu yüzden hasta, işlem sırasında acı hissetmez. Merkezimizde doktorlarımız kanal tedavilerini tek seansta, lokal anestezi altında gerçekleştirebiliyorlar. İşlem sonrası tedavi edilen diş tıpkı diğer sağlıklı dişler gibi kullanılmaya deva edilebiliyor.