BİZİ ARAYIN 444 21 33
HIZLI RANDEVU AL

Halitosis ( Ağız Kokusu )

Halitosis ( Ağız Kokusu )

Halitosis ( Ağız Kokusu )

halitosis - Halitosis ( Ağız Kokusu )

Ağız kokusu toplumda çok büyük bir sorundur. Tahmin edilenden daha yaygındır ve sosyal ortamlarda sizi ve diğer insanları çok rahatsız eder. Her dört kişiden biri, ağız kokusu sorunuyla uğraşıyor. Ağız kokusundan şikayet eden bireyler sosyal hayatlarında kendilerine olan güvenlerini kaybedebilirler. Yediğimiz yemeklerden tutun da, günlük ağız bakımımız ve genel sağlığımız gibi birçok faktör de ağız kokusuna sebep oluyor.

Ağız kokusuna sebep olan problem teşhis edilmeli ve sebebe yönelik tedavi uygulanmalıdır. Ağız kokusuna neden olan gıdalardan kaçınmaya ek olarak, aşağıdaki yöntemlerle ağız kokusunu azaltabilirsiniz.

    • Bakteri plakları ve yiyecek artıklarını temizlemek için dişlerinizi günde en az iki defa fırçalamak ve her gün diş ipi kullanma
    • Dilinizi fırçalamak. Her gece protezleri çıkarmak ve temizlemek, sabah tekrar takmak. Ayrıca her öğünden sonra hem ağızda kalan dişleri hem protezleri fırçayla temizlemek
    • Ağız muayenesi ve bakımı için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmek.
    • Ağızdaki tüm diş çürükleri, kırık dolgu veya kron-köprü varsa tedavi edilmelidir.
    • Eğer tüm bu önlemleri almanıza rağmen, ağız kokusu şikayetiniz devam ediyorsa, ağız kokusu uzmanına başvurmanız gerekiyor.