Напишите нам info@mersinidealdent.com
Свяжитесь с нами 444 21 33
Быстро записаться на прием
agiz ve dis sagligi 770x400 - Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı Hususunun Önemi

Ağız ve dolayısı ile dişlerimiz günlük hayatta en çok kullandığımız vücut bölümlerinin başında gelmektedir. Tükettiğimiz yiyecekler, içecekler tamamı ağzımızın içerisinde geçmekte ve çoğu durumda dişlerimizi bu besinleri öğütmek için de kullanmaktayız. Bu sebep ile bir gün içerisinde sürekli olarak dişlerimiz dışarıdan madde teması ile karşı karşıya kalmaktadır. Gün geçtikçe zayıflayan dişlerimizin bu temaslar sonrasında temizlenmesi gerekmektedir.

Ağız ve diş sağlığı bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması durumunda dişlerde çürüme, ağrıma gibi istenmeyen problemler ortadan kaldırılabilir. Ancak buradaki temel şart tüm bu bakım ve temizleme işlemlerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesidir. Diş fırçalanması, diş etleri bakımı ve diş ipi ile diş aralarında kalan besin artıklarının temizlenmesi bu bakım kapsamına girmekte ve daha sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olabilmenizi sağlamaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Sağlanması İçin Bilinmesi Gerekenler

Günlük hayatta tüketmiş olduğumuz her türlü besin artığı ağzımızda kalmakta ve dişlerimizin zaman içerisinde çürümesine sebebiyet vermektedir. Ağız ve diş sağlığı bakımı için günde en az iki defa dişlerin düzenli bir şekilde fırçalanması gerekmektedir. Kimi diş yapılarında bu sayı 3 ya da 4 defaya kadar çıkartılabilir.

Mersinde bulunan polikliniğimizi ziyaret ederek siz de uzman hekimlerimizin ağız muayenenizi gerçekleştirmesini talep edebilirsiniz. Muayene sonrasında yapmanız ve yapmamanız gerekenler ile ilgili gerekli tüm bilgiyi hekimlerimiz sizlere iletecektir.

Ağız ve Diş Sağlığı Korumasının Faydaları

Ağız ve diş sağlığı hususunda dikkatli olup gerekli tüm önlem ve temizlik işlemlerini gerçekleştirir iseniz daha sağlıklı ve daha güçlü dişlere sahip olabilirsiniz. Bu sayede soğuk, sıcak besin ya da içeceklerin tüketimi esnasında dişlerinizde herhangi bir ağrıma ya da sızlama meydana gelmez. Ayrıca daha temiz ve daha güzel bir gülüşe de sahip olabilirsiniz.